Kyslíkový koncentrátor MINI Smart

18 490 Kč / ks
Na objednání, aktuální dodací lhůta je 1-2 měsíce

Přenosný kyslíkový koncentrátor MINI Smart. 
Nejprodávanější kyslíkový koncentrátor ve své kategorii.
Přenosný s moderním designem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Upozornění:
S ohledem na náročnější podmínky skladování této naprosto ojedinělé technologie z důvodu následných požadavků na nutnost zajištění bezporuchového chodu technicky specifického zařízení, jaké představuje kyslíkový koncentrátor, Vám po obdržení Vaší závazné objednávky zašleme zálohovou fakturu. Po jejím uhrazení bude koncentrátor objednán a cca do 4 týdnů připraven k předání.

Kyslíkové koncentrátory jsou přístroje, které nepotřebují žádnou zásobu kyslíku v podobě lahví, ale umožňují vyvíjení vyšší koncentrace neomezené, nebo dle Vašeho přání.

Stačí koncentrátor připojit do zásuvky a můžete volně dýchat, nebo spojit dýchání s relaxací, odpočinkem, sportem a ještě víc si užít Váš den. Zvýšíte-li obsah kyslíku ve vdechovaném zduchu, zvětšujete kvalitu svého života, zvyšujete fyzickou i mozkovou aktivitu, prodlužujete svůj život a mládnete.

 

TECHNICKÉ PARAMETRY:

 • Napájení          220 V
 • Příkon             70/90 W
 • Výška              324 mm
 • Šířka               199 mm
 • Hloubka           320 mm
 • Hmotnost         6 kg
 • Hlučnost          <45 dB
 • Nastavení průtoku 1-5 l/min

KONCENTRACE KYSLÍKU

30% - 90% (±3%) 

Přenosný kyslíkový koncentrátor MINI Smart

Nejprodávanější kyslíkový koncentrátor ve své kategorii.

Přenosný s moderním designem.

 Výhody:

 • lehký, přenosný
 • plynulá regulace průtoku
 • jednoduchá obsluha a moderní design
 • nízké provozní náklady a tichý chod
 • alarm
 • timer
 • zvlhčovač pro ochranu sliznic před vysycháním
 • je vhodný do auta

Možnosti využití

- Medicína
- Zdravotní centrá
- Domácnost
- Kancelář
- Hotel
- SPA
- Sauna
- Fitness
- Oxy Bar
- Oxy Party
- Restaurace 

Spotřeba:           75W
Čistota kyslíku:  0-1L/min: 90%;
                          3L/min: 70%, 5l 30%
Napájení:           AC 220V & DC 12V - volitelné
Hmotnost:          6 kg
Rozměry:            324 x 199 x 320mm (délka x šířka x výška

CE certifikát, záruka

 

Čistý kyslík - Elixír života:

 • Kyslík pomáhá při bolestech hlavy.
 • Kyslík pomáhá při únavě.
 • Kyslík posiluje imunitu.
 • Kyslík zlepšuje dýchání u pacientů trpících astmatem či alergiemi.
 • Kyslík zdokonaluje psychologický stav osob trpících depresemi.
 • Kyslík zvyšuje fyzickou kondici až o 25 %.

 Aby zůstaly buňky zdravé a v dobré kondici, potřebují dostatečnou zásobu kyslíku. Nedostatek kyslíku způsobuje narušení látkové přeměny a obnovování buněk. Smog, zvýšená koncentrace ozónu, špatně větrané místnosti a nedostatek pohybu může způsobit nedostatečný příjem kyslíku. To může vést, mimo jiné, k těmto symptomům:  nesoustředěnost, bolesti hlavy, fyzické vyčerpání, únava, nespavost, deprese, oslabení imunity.

Přísun lékařského kyslíku může zmenšit následky těchto potíží. Také je možné pozitivně ovlivnit chronickou bronchitidu, potíže spojované s pokročilým věkem, zrakové a sluchové potíže. Dodá tělu v zátěžových situacích kyslík a tak pomůže zajistit návrat k běžnému rytmu. Kyslík pomáhá snadnější regeneraci po námaze.

 

Kyslíku je vhodné používat při sportu, pro zvýšení koncentrace, proti únavě za volantem i v práci či proti stresu a bolestem hlavy.

Jak si dopřát dostatek kyslíku

Máme  kyslíku  dost?  Je  jeho  obsah  ve  vzduchu  stálý,  tzn.21%?  Jistě  jste  poznali prostředí  vydýchané  posilovny  anebo  sály  na  spinning,  které  nebyly  dobře  větrané. Pokles  koncentrace  kyslíku  jen  o  0,5-0,7%  v  kombinaci  se  zvýšenou  teplotou  a tréninkovým napětím vedou u cvičenců k těžšímu dýchání, zbytečným bolestem hlavy a křečím, které znehodnocují přínos tréninku. Dvoulitrové a osmilitrové nádobky s 99,5% kyslíkem,  ze  kterých  se  čistý plyn pohodlně  inhaluje pomocí  přiléhavé masky,  se dají doporučit  sportovcům  ve  fitcentrech,  v  posilovnách,  vrcholovým  sportovcům  v předsoutěžní  přípravě nebo  naopak pro  regeneraci po  soutěži a  při  všech aerobních aktivitách, směřujících buď ke spalování tuku anebo k tréninku vytrvalosti.

Jaký je fyziologický princip působení?

Kyslík  se po  vdechnutí do plicních  komor  váže  v plicních  kapilárách  na  krevní barvivo hemoglobin,  které  obsahují  červené  krvinky  –  erytrocyty.  Výměna  plynů  tj. kyslíku  a oxidu uhličitého  záleží na pasivní difuzi plynu z vyššího  tlaku do nižšího. Tlak  kyslíku v plicních komorách je 13,3 kPa (100 mmHg), v plicních kapilárách je tlak kyslíku okolo 5,8 kPa  (40 mmHg). Spádově  tedy  kyslík proudí  z alveol do plicních  kapilár a  váže  se na hemoglobin. Bariéra, přes kterou plyn nefunduje  je u zdravých osob  velmi tenká, měří přibližně  0,5  µm.  Difúze  plynů  přes  alveolokapilární  povrch  záleží  na  tloušťce  této bariéry.  Přenos  kyslíku  je  obvykle  úplný  v  průběhu  oběhu  kapilárním  řečištěm. Erytrocyty proudí plicními  kapilárami přibližně 0,75  s  a  v  tomto  časovém úseku  se  za normálních okolností uskuteční přenos kyslíku (proces difúze). Kyslík je životně důležitý pro metabolismus, nejcitlivější k nedostatku je centrální nervový systém.

Jaká je saturace kyslíku v hemoglobinu?

100 ml lidské  krve váže 0,88 mmol, což  je 30x víc než je rozpustnost  kyslíku ve vodě. Saturace  hemoglobinu  kyslíkem  v  arteriální  krvi  je  až  96%,  saturace  hemoglobinu kyslíkem  v  žilní  krvi  je  70%.  Saturaci  hemoglobinu  kyslíkem  je  možné  měřit  např. Pulzním oxymetrem.

Kyslík a kulturistika

Pro  sportovce  je dostatek  kyslíku  rozhodující.  Při  výkonu,  tréninku  anebo  závodech, nároky na kyslík výrazně rostou. Do krve se při práci svalů uvolňuje oxid uhličitý, který vytlačuje  kyslík a okysličuje  krev. Svaly zpočátku pracují bez  kyslíku  (anaerobně), ale hned jakmile  se překročí „anaerobní práh“, uvolňování  energie už závisí na parciálnímtlaku kyslíku v krvi, která ho rozvádí po celém těle. Plynný kyslík potřebují nejen svaly k vyššímu silovému výkonu a vytrvalosti, ale i mozek k duševní  koncentraci. Díky kyslíku  se začínají  spalovat tukové zásoby,  které obsahujídvakrát  tolik  energie,  jako  jaterní a  svalový glykogen  a  svalové  bílkoviny. Sportovec nasycený  čistým  kyslíkem  to pocítí  jako blahodárný  „druhý dech“. Únava hned mizí  (i únavová  kyselina  mléčná  –  laktát  –  se  odbourává  díky  kyslíku),  rytmus  dýchání  se zklidňuje, obnovuje se duševní koncentrace a počáteční stres z nástupu námahy mizí. Akulturista úspěšně spaluje podkožní tuk v posilovně a kombinací s vytrvalostním typem tréninku dosahuje  výjimečnou  „vyrýsovanost“  svalů. A o  tom  v  kulturistice  jde anebo ne? 

Při studiu

Plynný kyslík je potřebný nejen k vyššímu výkonu svalů a vytrvalosti celého organismu, ale  potřebuje  ho  také  mozek  k  bezchybné  činnosti  a  duševní  koncentraci.  Při dostatečném nasycení  čistým kyslíkem najednou pocítíme  „druhý dech“ podobně  jako sportovci.  Únava  a  stres,  které  jsou důsledkem  námahy,  náhle  ustoupí,  dýchání  se zklidní a soustředěnost se rychle obnoví.

V kanceláři

Jistě jste se již ocitly ve vydýchané kanceláři anebo nevětrané konferenční místnosti. I nepatrný pokles  koncentrace  kyslíku  v  důsledku  vydýchání  jen  o  0,5%  -  0,7%  v  kombinaci  se zvýšenou  teplotou a duševním napětím totiž nejednou  vedou k pocitům těžkosti, zvýšené únavě, mikrospánku, zbytečným bolestem hlavy a křečím. Řeknete si žádný problém, od toho jsou přece přestávky, aby se větralo. Je vůbec možné získat dostatek potřebného  kyslíku vyvětráním v průmyslovém městě, zatíženým dopravou a smogem?  Studie  potvrzují  prokazatelné  zvýšení  rizika  respiračních  chorob  u  profesí, které tráví většinu pracovního času v prašných ulicích.

Proti stresu a bolestem hlavy

Při  nadměrné  námaze, duševní  či  fyzické,  občasných bolestech  hlavy  a  při pobytu  v nevětrané místnosti, se v těle hromadí rozpuštěný,“odpadový“ oxid uhličitý. Nároky na kyslík  tehdy  výrazně  stoupají.  Při  dostatečném  nasycení  čistým  kyslíkem  najednou pocítíme blahodárný „druhý dech“, podobně  jako sportovci. Únava a  stres, které  jsou důsledkem  námahy,  náhle  ustoupí,  dýchání  se  zklidní  a  soustředěnost  se  rychle obnovuje.

Hubnutí

Díky  kyslíku  dosáhneme  i  na  obávané  tukové  zásoby,  kterých  se  lehce  zbavíme  a získáme při tom dokonce dvakrát více energie než z běžného energetického zdroje, t.j. z krevního cukru - glukózy. A vy, kteří sportujete, s kyslíkem efektivněji spálíte nechtěný podkožní  tuk.  Kombinací  s vytrvalostním  typem  tréninku  snadněji  upravíte  svoji tělesnou hmotnost směrem dolů.